Haier 32" HD Bezel Less DLED Google TV (H32K800X)
Brand
Category: Smart TV
SKU: TVH00003
Brand: Haier
Seller: TV HUT
Tk 26,900
SoldOut
Avail EMI Offer View Plans
EMI starts form Tk 8,966.67/months
Brand: Haier
Item code: H32K800X
Color: (Mixed) As given picture.
Key Features:
Google TV
Dolby audio
Google Voice Assistant
HDR
Chromecast built-in
Specifications:
Screen Size: 32"
Type: DLED
System of Digital TV (Video / Audio): DVBT2
System of Analog TV (Video / Audio): PAL BG
Smart TV OS: Google TV
Voltage Range: 100 - 240V
Panel:
Resolutions: 1366 x 768
Aspect Ratio: 16:9
Refresh Rate: 60 Hz
Contrast: 3000: 1
Brightness (cd/m2): 220
Response Time: 8ms
Colour Depth: 16.7 M
Viewable Angle (H/V): 178 / 178
Video:
Picture Modes: User, Standard, Vivid, Sport, Movie, Game, Energy Saving
Digital Comb Filter: Yes
Noise Reduction: Yes
Audio:
Audio Mode: User, Standard, Vivid, Sport, Movie, Music, News
Dolby Digital Decoding: Yes
AVL (Auto-Volume Leveller): Yes
Audio Output Power: 10W x 2
Sound Surround: Yes
Stereo Speaker: Yes
Auto Volume Levelling: Yes
Sound Balance: Yes
Mute: Yes
Functions:
CPU: ARM A55*4@1.5GHz