Haier 32" Bezel Less HD Google TV (H32K85FX)
Brand
SKU: TVH00078
Brand: Haier
Seller: TV HUT
Tk 29,900
  • Screen Size: 32" HD (1366 x 768)
  • Display Type: DLED Panel with Bezel-Less Design
  • Refresh Rate: 60Hz | Brightness: 250 cd/m² | Contrast Ratio: 3000:1
  • Wide Viewing Angle: 178° (H/V) | Response Time: 6.5ms
  • Picture Modes: User, Standard, Vivid, Sport, Movie, Game, Energy Saving
  • HDR Decoding: Supported for vibrant visuals
Avail EMI Offer View Plans
EMI starts form Tk 10,146.33/months
Key Features:
Display & Design
Smart Entertainment Powered by Google TV
  • Operating System: Google TV
  • Built-in Chromecast
  • Pre-installed Apps: Netflix, YouTube, Amazon Prime Video, Google Play
  • Voice Assistant: Google Assistant Ready
  • App Store: Google Play Store
Audio Experience
  • Audio Output: 24W (12W x 2) Stereo Speakers
  • Sound Modes: User, Standard, Vivid, Sport, Movie, Music, News
  • Dolby Digital Decoding & Surround Sound
  • Auto Volume Leveller & Sound Balance
Performance & Connectivity
  • Processor: ARM Cortex Advanced Quad-Core
  • Graphics: ARM Mali Multi-Core
  • Memory: 1.5GB RAM | 8GB ROM
  • Wi-Fi & Ethernet LAN: YES
  • Bluetooth Remote: Included
  • Inputs:
    • 3x HDMI
    • 2x USB
    • RF Input
    • RCA Composite Input
    • Headphone Jack
Smart Functions
  • Auto Timer On/Off
  • Child Lock
  • Wide Mode Options (Super Zoom, Movie Expand, Full Unscaled, etc.)
  • Multi-Energy Saving Modes
  • Digital Noise Reduction
Dimensions & Power
  • TV Only: 716 x 429 x 82 mm
  • With Stand: 716 x 458 x 165 mm
  • Voltage Range: 100–240V ~ 50/60Hz